Melih Gökçek Kimdir?

Melih Gökçek  20 Ekim  1948 yılında Ankara’ da doğmuş  şu an da Ankara’ da Büyükşehir  belediye başkanlığı yapmakta olan bir bürokrattır.  Evlerini Şanlı Urfa da olmasına rağmen babası Ahmet gökçeğin avukat olmasından dolayı   hayatları devamlı Gazi Antep’ de geçmiştir. Melih Gökçek’in en önemli özelliği  2004 yerel seçimlerini   2009 seçimlerini ve  günümüzde  de 2014  yerel seçimlerini kazanması ile  Ankara’ da en uzun süre belediye başkanlığı yapan  kişi olmasıdır.

 

Melih Gökçek  Refah partisi ,  Fazilet partisi gibi  hep muhafazakar partilerde saf tutmuştur. Şuan ise , Akparti adayı gösterilerek  geçtiğimiz yerel seçimler sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi ile  kıran kırana geçen bir mücadele sonucunda   Ankara büyük şehir belediye başkanı olarak seçilmiştir.  Hakkında bir çok dava açılmış ve mahkum olmuştur.

 

Belediye başkanlığı yapmadan önce  kendisi ticarede dahi atılmıştır.  1989  yılında Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumunda genel Müdür olmuştur.  Kısa bir süre  bu mesleği yaptıktan sonra belediye başkanlığına ulaşmıştır. Sadece  1989 yerel seçimlerinde kazanamamnıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir