Vahide Gördüm Kimdir Kaç Yaşında Oynadığı Diziler ?

Vahide Gördüm  ,  13 haziran  1965 tarihinde İzmir’ de doğmuştur.  Göçmen bir ailenin kızı olan Vahide Gördüm , uzun süredir  oyunculuk alanında kendini geliştirmiş ve günümüzde de Türkiye’ nin en başarılı oyuncuları arasında yer almaktadır.

 

Vahide Gördüm , eğitim hayatında oldukça başarılı bir insandır. İlk olarak , İzmir iktisat fakültesini kazanmış fakat kendisine hitap etmeyen bir bölüm olduğunu düşününce  bölümüne gitmemiş ve tekrar’ dan  9 Eylül üniversitesinde  Güzel sanatlar bölümünü kazanmıştır. Bölümünde oldukça başarılı olan Vahide gördüm bölümünü birinci olarak bitirmiştir.

 

Eşi de kendisi gibi ünlü bir sanatçı olan ve sanat alanına oldukça katkı sunan Altan Gördümdür. Birlikte açmış oldukları bir siyaset akademisi vardır. Bu okulda genç nesillere sanat sevgisini aşılamakta ve dersler verilmektedir.  Vahide gördüm , televizyon dünyasına  olan ilk adımını  Bir İstanbul masalı dizisi ile birlikte atmıştır.  Günümüzde ise , yine çokça takipçisi olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde  Meryem üzerlinin yerine girmiş , Hürrem Sultanı canlandırmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir