Volkan Konak Kimdir Kaç Yaşında ?

Volkan Konak,  27 Şubat 1967 yılında Trabzon Maçka doğumludur. Liseden mezun olana kadar Trabzon Maçka’ da yaşamını sürdüren sanatçı 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Müziği Devlet Konservatuvarında eğitimine devam etmiştir. 1988 yılında mezun olduktan sonra yine İstanbul Teknik Üniversitesi Halk Müziği üzerine Sosyal Bilimler master eğitimini 1991 yılında tamamlamıştır.

 

“Suların Horon Yeri” albümüyle müzik hayatına adım atan Volkan Konak, değerli isimlerle çalışarak, besteler yaparak kendine özgü bir tarz yaratmayı başarmıştır. Efulim, Pedaliza, Mimoza çıkardığı albümlerden bazılarıdır. Başarılı sanatçı tüm çıkardığı albümlerde muhakkak başarı yakalamıştır. Şarkılarından bazılarında şiirlere de yer veren sanatçı samimiyeti ve sıcaklığıyla geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bunların dışında birkaç televizyon kanalında program yapmış, bu programlar da yine büyük ilgi görmüştür. Günümüze kadar birçok kurum ve kuruluştan önemli ödüllerin sahibi olmuştur.

 

Çok sayıda öğrenciye burs veren, vakıflara bağışlarda bulunan Volkan Konak özel hayatının gizliliği konusunda ise son derece titiz davranmaktadır. Eşi Selma Konak’ ın İngilizce Öğretmeni olduğu ve 1 kız, 1 erkek 2 çocukları olduğu bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir