Yalçın Akdoğan Kimdir ?

Yalçın akdoğan 22 Eylül 1969 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Yüksek Okulu Basım Yayımcılık Bölümü mezunudur. İletişim Bilimleri Yüksek Lisans Programını bitirdi. İstanbul Marmara Üniversitesinde siyasal ve sosyal bilimler üzerine Doktora yaptı. Yalçın akdoğan yeni zemin dergisinde bir süre çalıştı. Çeşitli gazete ve dergilerde makale yazdı.  2007 senesinde Doçentliğe yükseldi. Kendisi bir zamanlar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bütün söylediklerini yaptığı görüşmeleri hepsini not ederek takip etmeye çalıştı.

 

Yalçın Akdoğan Adalet ve Kalkınma patisinde genel başkan danışmanlığı, Başbakan müşavirliği gibi birçok görev aldı. Yabancı dil olarak İngilizceyi çok iyi konuşan Akdoğan Evli ve 2 çocuk babasıdır. Yalçın akdoğan kendini sözleriyle şöyle anlatıyor : ‘’Babam bir Cumhuriyet Halk Partisi taraftarıydı. Aşırı solcuydu. Fakat ben çocukluktan bu yana hep muhafazakardım’’.

 

Ayrıca Yalçın Akdoğan 1991 senesinde Hürriyet adlı vakfın organize ettiği Genç gazeteciler yarışmasında çeşitli dallarda pek çok ödüle layık görüldü. Kendisine Ak parti içerisinde ‘’Doktorin Hocası’’ lakabı verilmektedir.

Yorum

Yorum Yapın
  1. “Babam Cumhuriyet Halk Partisi taraftarıydı, aşırı bir solcuydu ama ben hep muhafazakar kaldım.” Diyor Yalçın Akdoğan. Vay başımıza gelenler!!!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir