Yalçın Menteş Kimdir Kaç Yaşında ?

Ünlü tiyatrocu ve TV oyuncusu Yalçın Menteş, 1960 Nisan ayında İzmir’in Tire ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokul eğitimini İzmir’de tamamlayan sanatçı, liseyi bitirdikten sonra Turgut Özakman’ın “darılmaca yok” oyunuyla tiyatro hayatına ilk adımını atmış oldu.

 

Kendi reklam ajansını kuran Yalçın Menteş, bir ara İzmir’de muhasebecilik yapmış olsa da 1983 yılında 45 kişilik bir cep stüdyosu kurdu. Tek kişilik oynadığı “100 ünlü yüz” adındaki oyunları ile Türk büyüklerini tek başına sahneye taşıyarak seyircisinin beğenisine sundu. Darılmaca yok, bir millet eğleniyor, yolluk ve yiyoz, içiyoz, ödemiyoz isimli tiyatro oyunlarının yanı sıra tatlı kaçıklar, cennet mahallesi gibi TV kanallarında ve pek çok tiyatro oyunu ve TV dizisinde rol alan ünlü sanatçı, ATV’de yayınlanan “tatlı kaçıklar” dizisi ile milyonların sevgilisi oldu.

 

Sevilen tiyatro sanatçısı Yalçın Menteş, 1981’de Birhan hanım ile İzmir şehrinde evlendi. 2006 yılında sanatçının alkol bağımlılığı sebebiyle boşanan çift, ilk evlilikten 3 yıl sonra yeniden nikâh masasına oturdu. Çiftin 1991 yılında Atilla isminde bir oğlu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir