Yaşar Nuri Öztürk Kimdir Kaç Yaşında ?

Yaşar Nuri Öztürk ,  1945 yılında Sürmene ‘ de doğmuştur. Ailesi muhafazakar görüşte olduğundan ilk eğitimini  çok küçük yaşlarda babasından kuran dersi alarak gerçekleştiren Yaşar Nuri Öztürk , sadece bir kaç yıl içerisinde  9 yaşında  kuranı hatmedip hafız olmuştur.

 

Yaklaşık olarak  9 sene boyunca  medrese tarzı eğitimi babası ve o bölgede bulunan islam alimlerinden gördükten sonra ,  hukuk ve ilahiyat alanında da kendini geliştirip , bu bölümlerden mezun oldu.  Bir çok imamla  ve islam alimiyle fikir ayrılığına düşen Yaşar Nuri Öztürk  12 yıl boyunca imamlık ve vaizlik yapmıştır.  Daha sonra tekrar üniversiteye dönüp , doktora yapmıştır.

 

Daha sonra ve yakın tarihlerde   dekanlık  ,  millet vekilliği gibi bir çok meslekte kendini göstermiştir.   Yine geçtiğimiz sene 2013 yılında  Saba Tümer’in yapmış olduğu programda ,  kuran’ı izleyicilerine yorumlamıştır ve kendisine ait bir çok kitaptan desteklemeler getirmiştir. Aynı tarih içerisinde 2 evlilik yaptıktan sonra   TRT ‘ de sanatçılık yapan  Nazlı kanaat ile nişanlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir