Yasemin Allen Kimdir? Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim?

Yasemin Allen 10 Temmuz 1989 tarihinde Londra da doğmuştur. Babası İngiliz annesi ile İngiliz asıllı bir ailenin çocuğudur. Annesi Türk sinema oyuncularından Suna Yıldızoğlu’dur. Genç oyuncu ilkokul yıllarını Türkiye de geçirdi. Daha sonra on bir yaşlarında annesi ile İngiltere’ye taşındılar.  Queensland Üniversitesinde sinema bölümünü kazandı.

 

Yasemin Allen 2008 yılında L’Oréal ‘in yeni yüzü seçildi. Bu olaydan sonra tekrar Türkiye’ye geri döndü. Daha sonra diziler de oynamaya başlamıştır. İlk dizisi Elif’tir ve bu dizide Keremcem ile başrol oynamıştır.  Daha sonra Hayat Devam Ediyor, Yerden Yüksek, Merhamet gibi dizilerde boy göstermiştir. Son olarak da Muhteşem Yüzyıl da Fatma Haseki Sultan karakterini canlandırmaktadır.

 

Röportajında annesinin asla oyuncu koçluğunu yapamayacağını çünkü bunun objektif olmayacağını belirtmiştir. Ayrıca Yasemin Allen n11.com reklam filminde de boy göstermiştir. Özcan Deniz ile Ateş ve Su filminde oynamıştır. Ayrıca oyuncu Onur Tuna ile ilişkisi olduğu ortaya çıkmıştır. Bir süre sonra genç oyuncunun adı oyuncu İbrahim Çelikkol ile anılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir