Yasemin Yalçın Kaç Yaşında?

“Yasemin Yalçın”, 1959 yılında Malatya’ da doğmuştur. 1982 yılında İstanbul Belediyesi Konservatuarı’ ndan mezun olmuştur. Tiyatro oyuncusu ayrıca çok sevilen başarılı bir komedyendir. Eşi İlyas İlbey de kendisi gibi tiyatro oyuncusudur. Yasemin Yalçın, bir dönem, kızı Eda’ nın şeker hastalığının ortaya çıkmasından dolayı tiyatroya ara vermiştir. Sonrasında “Oyunun Oyunu” adlı tiyatroyla oyunuyla yeniden tiyatroya dönmüştür.

 

1993 yılında, “Haşlama Taşlama” adlı dönemin en çok izlenen televizyon programlarından birinde eşi İlyas İlbey ile yer alan “Yasemin Yalçın”, bu programla en parlak dönemlerine adım atmıştır. Kakılmış, Sürahi Hanım, Alican gibi karakterleri canlandırmış ve her biri büyük ilgi görmüştür. Bu program Yaseminname, İnce İnce Yasemince, Yasemince  isimleriyle dönem dönem, değişik kanallarda yıllarca yer almıştır.

 

1991 yılında “En iyi Komedyen” ödülünün sahibi olan “Yasemin Yalçın” başarısı ve sempatikliği ile izleyenlerin sevgisini kazanmıştır. 2009 yılında Suzan Kardeş’ in çıkardığı albümde “Taht Kurmuşsun Kalbime” adlı şarkı ile yer almıştır. 2011 yılında “Yasemin Yalçın İle” adlı programdan sonra bir televizyon projesinde yer almamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir