Yıldırım Demirören Kimdir Biyografisi ?

Beşiktaş JK’nın başkanlığını yapmasıyla bilinen Yıldırım Demirören, 1964 yılında İstanbul’da doğmuş Türk sanayici ve iş adamıdır. Şu an Türkiye Futbol Federasyon’un başkanlığı görevini üstlenmektedir. Eğitimini Leysen American School’da tamamlayan Demirören, Demirören Holding kurulu başkanı olan Erdoğan Demirören’in oğludur ve şu an Demirören Holding’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir.

 

Yıldırım Demiören futbol ile, eşinin eniştesi olan Haluk Ulusoy’un katkılarıyla tanışmış, 2004 yılında da Beşiktaş JK yönetim kurulu üyeliğin ve asbaşkanlık görevlerinden sonra  Başkanlığa geçmiştir. Beşiktaş’ı ekonomik olarak çökerttiğini gösteren belgelerin ortaya çıkması üzerine bir çok söylenti türemiştir ve bu yüzünden aldığı tepkiler sebebi ile başkanlığı bırakmıştır. Tüm bu olayların üstüne  Beşiktaş’ın kendisine borçlu olduğunu ve bu borçları istemediğini belirterek olay çıkaran tartışmalara yol açmıştır.

 

Taraftarların ve üyelerin tepkilerini üzerine çeken Demirören, Beşiktaş JK’dan istifasından sonra 2012 yılında Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına getirilmiştir. TFF’nin 41.başkanı olan Yıldırım Demirören, Revna Demirören ile evlidir ve bu evlilikten doğan Yelda ve Erdoğan Demirören adlı iki çocuğa sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.