Yunus Günçe Kimdir Biyografisi ?

Yunus Günçe;  1976 yılında Almanya’da doğmuştur. Aslen Trabzon / Akçaabatlıdır. Sinema ve dizi oyunculuğu, sunuculuk, dj’lik ve komedyenlik yapmaktadır. Dj’lik hayatına ilk olarak Number One TV’de başlamıştır. Ardından Radio Hot”a geçmiştir.TRT 1″de Uçurtma isimli bir çocuk programı sunmuştur. Hit TV’de sunmaya başladığı “Dejavu” adlı programına “Best TV”de devam etmiştir.

 

TRT 1’e ait olan Koçum Benim dizisinde Çekirge Gökhan isimli karakteri canlandırmıştır. O Şimdi Asker, Hırsız Var filmlerinde oyunculuk yapmıştır. Ayrıca Türkiye’nin pek çok kulübünde dj’lik performansı sergilemiştir. 2011 yılında Cnn Türk kanalında üniversiteler arası münazara yarışması olan “Beni  İkna Et” yarışmasının sunuculuğunu ve moderatörlüğünü yapmıştır. “TRT Spor” kanalında yayınlanan Sporaktif  programının sunuculuğu da yaptığı işler arasındadır.

 

Yunus Günçe; komedyenlik kariyerine Hiç Komik Diil ile başlamıştır. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin pek çok yerinde “Kafamda Böcekler Var” adlı tek kişilik oyununu sergilemiştir. Aynı zamanda 2004 yılında yayınlanan “Ünlüler Çiftliği” adlı programa yarışmacı olarak katılan Yunus Günçe; neşeli halleriyle yarışmaya renk katmıştır. Ayrıca Defne Joy Foster’ın ölümü ardından yazdığı veda mektubu ile gündemde epey kalmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir