Zerrin Güngör Kimdir? Kaç Yaşında?

Zerrin Güngör Hüseyin Hüsnü Karakullukçu yerine 18 Temmuz 2013 tarihinde Danıştay Başkanı görevine gelmiştir. 1955 yılında Kırşehir’de doğdu. Kendisi Türk Hukukçu ve Danıştay üyesidir. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden 1976 yılında mezun oldu. Maliye Bakanlığı Vergiler Temyiz Komisyonu Raportörlüğü, Bolu ve Ankara Vergi Mahkemesi Üyeliği görevlerini yerine getirdi. Evlidir ve iki çocuk sahibidir.

Zerrin Güngör 5 Haziran 1985 tarihinde Danıştay Tetkik Hakimi ve 1999 yılında da Danıştay Savcılığına atandı. 2008 yılında Danıştay üyeliğine seçildi ve 3ç daire üyesi görevini yaptı. Ardından 2012 tarihinde Danıştay Başkanvekilliği görevine seçildi. 18 Temmuz 2013 tarihinde Danıştay Başkanı olmuştur.

Zerrin Güngör çok başarılı bir bayan Hukukçudur. Bir çok görevde bulunmuş ve bu makama kadar yükselmiştir. Şu an Danıştay Başkanı görevini yürütmektedir ve 2013 yılından beri bu makamdadır. Üçüncü kadın Danıştay başkanıdır. Danıştay kadın başkanlarından diğer ikisi Füruzan İkincioğulları ve Sumru Çortoğlu idi. Kırşehir lisesini bitirip Ankara’da yükseköğrenimini gerçekleştirmiş ve 1976da bitirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.