Zerrin Tekindor kimdir Kaç Yaşında Sevgilisi ?

Türk tiyatro oyuncusu Zerrin Tekindor, 1964 Burhaniye doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümü mezunu olan sanatçı, Asuman Korad, Cüneyt Gökçer, Lemi Bilgin gibi önemli tiyatro hocalarıyla çalışma imkanı bulmuştur. 1987 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda göreve başlayan Tekindor; Çamaşırhane, Ferhat ile Şirin, Göğe Açılan Pencere, Geyikler Lanetler ve Aşk Öldürür gibi oyunlarda yer almıştır.

 

2004 ve 2010 yıllarında Afife Tiyatro Ödülü’ne layık görülen Zerrin Tekindor, Oyun Atölyesi’nin prodüksiyonunu devraldığı Kim Korkar Hain Kurttan isimli oyunda Tardu Flordun’la başrol oynamaktadır. Oyuncu 19990 – 1994 yılları arasında Bilkent Üniversitesi resim bölümüne özel öğrenci olarak devam etmiştir. Sanatçı 15 adet resim sergisi açmıştır.

 

1987 yılında kendisi gibi tiyatro ve dizi oyuncusu Çetin Tekindor’la evlenen Zerrin Tekindor’un bu evlilikten Hira isimli bir erkek çocuğu bulunmaktadır. Zerrin Tekindor, Çetin Tekindor’la evliliğini noktalamıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşk-ı Memnu’daki Matmazel rolüyle şöhret kapılarını aralayan Zerrin Tekindor’un Antonius ve Kleopatra isimli oynda başrolü paylaştığı tiyatro oyuncusu Haluk Bilginer’le ilişkisi devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir