Ahmet Nur Çebi Kimdir Kaç Yaşında ?

1959 yılında Trabzon ilinde dünyaya gelen Ahmet Nur Çebi, 1978 TED Karabük koleji lisesi ve 1983 Marmara üniversitesi ekonomi fakültesi mezunudur. Ünlü iş adamı yaşar kaptan Çebi ‘nin oğlu olan ünlü sanayici, demir çelik ticareti yapan babasının işi dolayısıyla Karabük’e göç etmesi nedeniyle Karabük’te eğitim görmüştür.

 

Çebi enerji, martaş liman tesisleri, Çebi denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını başarılı bir şekilde yürütmeyi başaran Ahmet Nur Çebi, Türkiye Karabük demir çelik işletmeleri yönetim kurulu başkan yarcımlığı ve haddeciler derneği başkanlığı görevinde bulunmuştur.

 

Evli ve 3 çocuk babası olan Ahmet Nur Çebi, evliliğinin ardından babasının şirketlerini devraldı ve kaptan demir çelik ticareti hızlı bir şekilde geliştirdi. Babası yaşar kaptan Çebi ve kardeşi tayfun Çebi ‘nin kurduğu firmayı bir adım öteye taşıyarak 1990 yılında bir tesis daha kurdu. Başarılı iş adamının koyu bir Beşiktaş taraftarı olması İstanbul’da kulüp ile ilişkilerinin iyi olmasına neden olmuştu. Çebi 2012 yılından itibaren taraftarı olduğu Beşiktaş jimnastik kulübünde 2. Başkanlık görevini yürütüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.