Aleksandar Kolarov Kimdir? Kaç Yaşında ?

Aleksander Kolarov 10 Kasım 1985 yılında Belgrad’da doğdu. Futbol kariyerine ilk olarak Kızılyıldız altyapısına kayıt olarak başladı. Sırp futbolcu İlerleyen yıllarda Čukarički Stankom ile sözleşme izlamıştır. Buradaki performansıyla OFK Belgrad kulübünün dikkatini çekti. 2006 yılından bu kulübün yoğun çabaları sonucunda Aleksander Kolarov bu takıma transfer olmuştur. Sırp Milli takımında da forma giyen oyuncu Defans mevkiinde oynamaktadır.

 

OFK Belgrad takımında 1 Sene oynayan Aleksander Kolarov İtalyanın Lazio kulübüne transfer olmuştur. 30 Eylül 2007 tarihinde de Laziyo formasıyla ilk golünü Reggina kulübüne atmıştır. 2009 – 2010 sezonundan itibaren Real Madrid ve Manchester City bu oyuncu ile ilgilenmeye başladı.

 

Aleksander Kolarov tercihini Manchester City’den yana kullandı. 24 Temmuz 2010 yılında Manchester City 16 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında bu transferi bitirdi. Kolarav 14 Ağustos 2010 tarihinde Tottenham Hotspur karşısında ilk defa Manchester City Forması giymiştir. Aleksander Kolarov ilk golünü de Birmingham City ‘e atmıştır. Halen de Manchester City forması giymektedir. Bu oyuncuyla Galatasarayın ilgilendiği bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir