Arjen Robben Kimdir Kaç Yaşında ?

Arjen Robben ;  23 Ocak  1984 yılında Hollanda’ da doğmuş ünlü bir futbolcudur.  Forvet arkasında  ve sağ kanaat mevkisinde görev yapan Arjen Roben ,  Azmi  ve yetenekleri  ile  bir çok hayran kazanmış  ve    kariyerinde hızla ilerlemiş bir futbolcudur.  Mesleki kariyeri şaşırtıcı olaylar ile dolu olan Arjen roben ,  ilk resmi maçına doğduğu  ülke olan Hollanda’ da çıkmış   ve  takımında ise  bir arkadaşının  ayağına aldığı darbe nedeniyle  oynayamadığı için kendisi çıkmıştır.

 

Orada   yeteneklerini   herkese kanıtlayan   ünlü oyuncuyu bir çok takım istemiştir.  Kariyerindeki  en önemli yıllar  2000  ve  2001 yılı sezonudur.  Bu yıl içerisinde   takımında en çok golü atar ve  azminden dolayı  takımı içerisinde yılın oyuncusu seçilir. Mesleki kariyeri hızla  gelişen  Arjen Robben PSV Eindhoven  tarafından beğenilir ve   4 milyon Euro bond servis ile  transfer edilir.

 

Burada da  üstün başarı gösteren  Arjen Robben’i   Manchsester United  takımı transfer etmek için şaşırtıcı bir  miktar ile  PSV Eindoven takımına gelir  fakat yönetim kurulu oyuncusunu vermez.   Sezon sonunda müthiş performans sergileyen Arjen Roben ,   13 milyon Euro ile  Chealse takımına transfer edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.