Ayça Erturan Kimdir Nereli Kaç Yaşında ?

Ayça Erturan 1 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul da okumuştur. Lise yıllarında sahne den inmediği için sınavlarını sahne de olmak zorunda kalmaktaymış. Sonra ailesinin yönlendirmesiyle Müjdat Gezen Sanat Merkezi kurslarına katılmıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi Radyo televizyon ve sinema bölümünü kazanmıştır. Aynı zaman da Pera Güzel Sanatlar ’da da oyunculuk eğitimi almaktaydı. 2005 yılında BKM Mutfağa katılan genç oyuncu yeteneği ile tanınmaya başlamıştır.

 

Ayça Erturan Çok Güzel Hareketler Bunlar programı ile daha çok tanınmaya başlamıştır. Daha sonra çeşitli diziler de ve filmlerde oynamıştır. Bir Demet Tiyatro, Avrupa Yakası, Çok Güzel Hareketler Bunlar rol aldığı televizyon programlarıdır. Halen BKM Mutfak ile sahneye çıkmaktadır. Şu sıralar ise ATV’de yayınlanan Yağmurdan Kaçarken dizinde boy göstermiştir.

 

Ayça Erturan dizideki karakteri hakkında” Benim karakterim Lidya sevgilisi tarafından ihanete uğruyor ve zor günler geçiriyor. Lidya karakteri bir tasarımcı, oldukça komik bir dizi izleyeceksiniz ama ağlayacağınız sahneler de var.” Demiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir