Barış Falay Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

9 Nisan 1972’de Balıkesir’in Edremit ilçesinde Falay ailesinin ikinci çocukları olarak dünyaya gelen Barış Falay, memur çocuğu olduğu için çocukluk dönemini şehir şehir gezerek geçirmiştir. Falay ailesi, Barış Falay 9 yaşında iken Ankara’ya yerleşince Barış Falay, ilkokul ve lise eğitimini başkent Ankara’da tamamlamıştır.

Lise yıllarında aile ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla tiyatroda ışıkçı olarak çalışmaya başlayan Barış Falay, bir tiyatro oyununun kadrosunda bulunan oyuncu o günkü oyuna gelmeyeceğini açıklayınca, Barış Falay’ın tiyatro macerası başlamıştır. Kadrodaki oyuncunun yerine sahne alan Barış Falay, kendini gösterme şansı elde etmiş ve başarılı performansı ile göz doldurmayı başarmıştır. Kariyerini bu alanda ilerletmek isteyen Barış Falay, Ankara Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmış ve bu bölümden başarı ile mezun olmuştur.

1995 yılında 8 yıl boyunca ekranların vazgeçilmez dizisi olmayı başaran “Çiçek Taksi” ile televizyon seyircilerine merhaba diyen Falay, 1997’de sınavlarına girdiği İzmit Şehir Tiyatrosu’nun kadrolu sanatçısı olmaya hak kazandı. Hamlet’ten, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’a kadar çok sayıda önemli tiyatro oyunlarında rol buldu. Gülben Ergen ve Kenan Işık gibi isimlerin yer aldığı “Dadı” adlı 2001 dizisinde “Şafak” karakterini canlandıran Falay, en büyük çıkışı başrollerini Halit Ergenç ile Sanem Çelik’in paylaştığı, 2004 yılının çok konuşulan dizisi “Aliye” ile yakalamıştır. Bu dizide Barış Falay, Halit Ergenç’in canlandırdığı “Sinan” karakterinin rakibi olan “Mücahit Gürboğa” adında bir karaktere hayat vermiştir.

Şimdilerde Star TV ekranlarının “Medcezir” isimli sevilen dizisinde “Selim Serez” karakterini canlandırmaktadır. Tiyatro eğitmenliği de yapan Barış Falay, tiyatro kariyerine Kocaeli Büyükşehir Tiyatrosu’nda devam etmektedir.

Kendisi gibi oyuncu olan Esra Ronabar ile Esra Ronabar ile 7 Temmuz 2006 tarihinde hayatını birleştiren Barış Falay’ın, bu evlilikten 2009 yılında dünyaya gelen “Rüzgar Mavi” (d.2009) adında bir oğlu bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.