Begüm Birgören Kimdir ?

Oyunculuğa daha çocuk yaşlarda başlayan Begüm Birgören 20 Eylül 1982 Eskişehir doğumludur. İki kız kardeşlerdir. Babaları ekonomist anneleri ise öğretmendir. Kız kardeşlerin büyüğüdür. Daha 13 yaşındayken Müjdat Gezene olan hayranlığı vesilesiyle kurslara katılmaya başlamıştır. Lise öğrenimini Fenerbahçe Lisesi’nde gören Begüm Birgören  üniversite eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümünde devam etmiştir. Başarıyla tamamlayan güzel oyuncu şu sıralar yüksek lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi’nde  Film ve Drama üzerine yapmaktadır.

 

Üniversite döneminde staj yaptığı sıralarda Med Yapım Şirketi tarafından keşfedilen güzel oyuncu staj yaparken Tatlı hayat dizisinde ünlü oyuncularla çalışma fırsatı buldu. O sıralar kamera arkasında çalışan oyuncu Begüm Birgören kamera önüne geçeceğinden habersizdi. ‘ Kırık Kanatlar’ adlı dizide hayat verdiği karakterle tanınmaya başladı. Artık kamera arkasından önüne geçmişti. 2013 Lions Tiyatro Ödülleri’nde yılın en başarılı kadın oyuncusu seçilmiştir.

 

Sarp Levendoğlu ile 5 yıllık ilişkisine nokta koyan ünlü güzel şu sıralar ‘Kayıp Şehir ‘ dizisiyle ünlenen İlker Kaleli ile birliktedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir