Belçim Bilgin Erdoğan Kimdir Kaç Yaşında ?

31 Ocak 1983 Ankara doğumlu olan Belçim Bilgin Erdoğan sinema ve dizi oyunculuğu yapmaktadır.  Şeyh Said Nursi’nin ailesinden gelen Bilgin, Said Nursi’nin kardeşinin torunudur.

 

2002 yılında Hacettepe Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünü kazanan oyucu, bir süre sonra okulunu dondurarak Paris’e yerleşti. Sıfır Kilometre ve Dol isimli sinema filmlerinde rol aldıktan sonra Türkiye’ye geri dönmeye karar verdi.

 

Belçim Bilgin Erdoğan ATV ekranlarında yayınlanan Hatırla Sevgili isimli dizide canlandırdığı Defne karakteriyle beğeni topladı. Güz Sancısı ve Aşk Tesadüfleri Sever isimli sinema filmlerinde rol alan oyuncu, 2011 yılında başrollerini Nejat İşler’le paylaştığı Keşanlı Ali Destanı isimli uyarlama dizide Zilha karakterine hayat verdi.

 

Belçim Bilgin Erdoğan 2006 yılında tiyatro oyuncusu Yılmaz Erdoğan’la evlenmiştir. Çiftin bu evlilikten Rodin isimli bir erkek çocukları vardır. Bilgin 2013 yılında eşi Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği Kelebeğin Rüyası isimli filmde Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile birlikte başrolde yer almıştır. Film Oscar aday adayı olmuş ancak Oscar adayları kategorisinde yer alamamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir