Benoit Assou Ekotto Kimdir Hangi Takımlarda Oynadı Kaç Yaşında Hangi Mevkide Oynuyor ?

Kamerun milli takımının başarılı sol bek oyuncusu Benoit assou ekotto, ataklara destek vermesi ve iyi çalım atması sebebiyle futbolseverlerin beğenisini kazanan futbolculardan biri oluyor. Futbolcu kanatlarda iyi bir şekilde oyununu sergilerken isabet yüzdesi yüksek paslarla takımın pasörü olabiliyor. 24 Mart 1984 doğumlu 30 yaşındaki başarılı oyuncu, geçtiğimiz yıllarda yaptığı açıklamalarda futbolu bir iş ve görev olarak gördüğünü, maçlar ve antrenmanlar gibi mesai saatleri dışında futbol ile ilgilenmediğini belirtmişti.

 

2013 transfer döneminde en büyük Türk takımlarından biri olan Fenerbahçe başarılı futbolcu Benoit assou ekotto ile sol bek ihtiyacını gidermek için Kamerun’un Tottenham takımıyla prensipte anlaşmıştı.

 

Benoit assou ekotto iyi bir oyuncu olmasına rağmen yaşadığı büyük diz kırıklıkları sebebiyle oldukça zor zamanlar yaşadı ve 2 büyük ameliyat geçirdi. Futbolcu, oyuncusu olduğu Tottenham takımında sağlıklı olduğu zamanlarda forma şansı bulurken çoğunlukla sakat olduğu için bu şansı da yakalayamıyor. 29 yaşında olmasına rağmen yetenekli futbolcu 4 kez dizinden sakatlandı ve bu sebeple 2 kez ciddi ameliyat geçirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.