Bora Kozanoğlu Kimdir Kaç Yaşında ?

1979 İzmir doğumlu olan Bora Kozanoğlu henüz 13 yaşında iken sörfe başlamıştır. Celal Bayar Üniversite’si Mühendislik Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü kazanan Kozanoğlu Amerikan Lisesi’ni bitirmiştir. İyi derecede İngilizce bilen ve Başak Gürsoy Ajans’tan elit modellik teklifi alan Bora Kozanoğlu’nun en büyük tutkusu ise deniz ve sörftür.

 

Son üç yılın Türkiye Sörf Şampiyonu olan Bora Kozanoğlu yaklaşık 8 yıldır sörf yapmaktadır. Dünya sıralamasında ise 13.sırada bulunmaktadır. Başarılı bir işadamı olan ve düzgün kişiliğiyle de takdir toplayan Kozanoğlu 21 yaşında iken Türkiye Sörf Şampiyonu olmuştur. İçe dönük bir kişiliği olduğunu ancak sörfe başladıktan sonra daha sosyal olmaya başladığını dile getiren Bora Kozanoğlu; Alaçatı’daki BG Sörf Okulu’nda tanıştığı Giray Hoşcanoğlu adlı hocasından ilk eğitimini almıştır. Sıcakkanlı ve mütevazı bir kişiliğe sahip olan Kozanoğlu hayatının 21 yıl gibi kısa bir döneminde birçok başarılı işin altına imzasını atmıştır. Uludağ’da snowboard yapan, yazında sörf okulunun başına geçen ve sportmen kişiliğiyle her fırsatta dikkatleri üzerinde toplayan Bora Kozanoğlu çocuk ve gençleri spora teşvik edip onlara bu yolda destek olan kamplar açmaktadır. Eğitime destek veren bu yönüyle de takdirleri üzerinde toplamıştır.

 

Cemiyet hayatının en renkli isimlerinden biri olan ve 7 yıldır Nurettin Hasman ile sevgili olan ünlü güzel Eda Taşpınar ile yaşadığı doludizgin ilişki geçtiğimiz yaz bitmişti. Bu ilişkinin ardından Umre’ye giden Kozanoğlu bir kez daha ilgiyi üzerinde topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.