İhsan Özkes Kimdir ?

İhsan Özkes 1 Ağustos 1957 tarihinde Çorum da dünyaya geldi. Siyasetçi ve din adamıdır. İhsan Özkes 19 yaşında Ankara İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. Bir süre Çorum’da İmamlık yaptı. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü Tefsir-Hadis Bölümü’nü ilk sırada bitirdi. İhsan Özkes bir yandan yüksekokul okurken bir yandan da Beyoğlu’nda Kuran Kursunda çalıştı.

 

1981 yılında Sinop Gerze Müftüsü oldu. Burada 2 yıl görev yaptıktan sonra Yozgat (Sorgun) müftüsü oldu. Daha sonra Mısır da bir takım ilmi araştırmalar yapmak için Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından Devlet memuru olarak Mısıra gitti. 2 sene burada hizmet veren İhsan Özkes döndükten sonra Bolu’ya Müftü olarak atandı. Daha sonra Marmara Üniversitesinde Hadis Ana Bilim Dalını bitirdi.

 

Birçok yerde Diyanet İşlerine bakanlığa bağlı görevler yapan İhsan Özkes 1992 yılında Üsküdar Müftüsü oldu. 2002 yılında Siyasete atılmaya karar verdi. Yine Aynı yıl İstanbul Milletvekili adayı olarak CHP’ye yöneldi. 2002 tarihinden bu yana siyasetle ilgilenen İhsan Özkes evli ve 5 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.