Christina Aguilera Boyu Kaç ? Kaç Yaşında?

Christina Maria Aguilera, 18 Aralık 1980 tarihinde Amerika’nın başkenti New York’ta, İspanyol öğretmeni bir anne ve ordu cerrahı bir babanın kızları olarak dünyaya geldi. Rachel adında bir de erkek kardeşi olan Christina Aguilera, parçalanmış bir ailenin çocuğudur. Annesi ve babası, Christina henüz 6 yaşında bir çocukken yollarını ayırma kararı aldı. Babası tarafından gerek ruhsal gerekse fiziksel yönden şiddete uğrayan Christina, babasının bu tutumunu kendi şarkılarına da yansıttığını her fırsatta dile getirmektedir.

İlk olarak bir popstar yarışmasında keşfedilen Christina Aguilera’nın bu proje ile önü açılmış oldu ve 93-94 yılları arasında “Disney Channel” adlı bir çocuk kanalında yayınlanan, Walt Disney imzalı “The New Mickey Mouse Club” adlı dizide Britney Spears ve Justin Timberlake gibi isimlerle başrolleri paylaştı. 1998 yılında yayınlanan yine yapımcılığını “Walt Disney Pictures” adlı yapım firmasının üstlendiği “Mulan” adlı animasyon filmi için yaptığı “Reflection” adlı şarkı, Christina Aguilera’nın müzik kariyerinin başlamasına ön ayak olmuştur. Bu projenin ardından bir müzik yapım şirketi ile anlaşma sağlayan Christina Aguilera, 1999 yılında kendi adıyla aynı ismi taşıyan albümünü piyasaya sürdü. Bu albümüyle Amerika ile Kanada müzik listelerinde bir numaraya kadar yükseldi ve ertesi yıl Christina Aguilera en iyi çıkış yapan şarkıcı ödülü kazandı. 12 Eylül 2000 tarihinde ise “Mi Reflejo” adını verdiği İspanyolca albümünü çıkardı. Müzik çalışmalarına son sürat hızla devam eden Aguilera, aynı yıl “My Kind of Christmas” adını verdiği yılbaşına özel hazırladığı üçüncü stüdyo albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. 2002 yılında “Stripped” adını verdiği dördüncü albümünü çıkaran Christina Aguilera’nın “Back to Basics” adlı beşinci albümü 2006 yılında çıkmıştır. 11 Kasım 2008 tarihinde müzikseverlerin beğenisine sunduğu “Keeps Gettin’ Better: A Decade of Hits” adlı albümüyle son 10 yılda seslendirdiği en beğenilen şarkılarını bir araya toplayan Christina Aguilera’nın son albüm çalışması 2010 yılında çıkardığı 18 parçadan oluşan “Bionic” olmuştur.

Müzik yapımcısı Jordan Bratman ile 2005 yılında dünya evine giren Christina Aguilera’nın, bu evlilikten dünyaya gelen Max Liron adını verdiği bir oğlu vardır. Christina ile Jordan çiftinin bu evliliği 2011 yılında sona ermiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir