Cüneyt Çakır Kimdir Biyografisi ?

23 Kasım 1976 İstanbul doğumlu Cüneyt Çakır, başarılı bir Türk futbol hakemidir. İstanbul bölgesinde görev yapan başarılı hakem, iktisat fakültesi işletme bölümü mezunudur. Hakemliğinin yanında sigortacılık mesleğini de yürüten çakır, Türkiye’nin en fazla maç yöneten hakemidir. İlk olarak 29 Eylül 2001 Malatya spor- ÇAYKUR Rizespor tarihli maçı yöneten başarılı futbol hakemi, 2006 yılında FİFA kokartı takmaya hak kazandı.

 

Gösterdiği başarılardan dolayı 2007 yılında yetenekli hakemlerin katıldığı özel bir eğitim kursuna davet edilen Cüneyt Çakır, üstün başarılarından dolayı UEFA tarafından 2009 Aralık ayında premier development kategorisine yükseltilmiştir. Kategorideki en iyi 13 hakemden biri olan çakır, 2010-2011 sezonunda yönettiği rubin kazan- Barselona maçıyla 10 yıl aradan sonra bir Türk hakem, şampiyonlar ligi maçını yönetmiştir. Ayrıca çakır, bu ligde maç yöneten 3. Türk hakemidir.

 

Ahmet Çakar ve Doğan Babacan’dan sonra Avrupa’da üst düzey maç yöneten 3. Hakem olan Cüneyt çakır, 2011 yılı haziran ayında UEFA tarafından en üst düzey olan UEFA elit hakem kategorisine layık görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.