David Guetta Hayatı? Kaç Yaşında?

Tam adıyla David Pierre Guetta, 7 Kasım 1967 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te dünyaya gelmiştir. Guetta, şimdilerde fırtınalar estirdiği mesleği DJ’lik ile Paris’te bulunan bir kulüpte tanıştı. 1980 ve 1990’lı yıllarda çeşitli eğlence kulüplerinde DJ’lik yaparak adını tüm dünyaya duyurmayı başarmış ve daha sonra “Gum Productions” adında kendi yapım şirketini kurdu. “Just a Little More Love” isimli ilk albümünü 2002 yılında “Gum Productions” etiketiyle çıkardı.

İlk albümünün çıkmasından iki yıl sonra, “Guetta Blaster” adlı ikinci albümünü piyasaya sürdü. “Pop Life” adlı üçüncü albümünü 2007 yılında, “One Love” adını verdiği dördüncü albümünü 2009 yılında, “Nothing But The Beat” adlı beşinci albümünü ise 2011 yılında çıkardıktan sonra son olarak Guetta, 2012 yılında beşinci albümünün devamı niteliğinde “Nothing But The Beat 2.0” adlı son albümü ile dinleyicileriyle buluşmuştur.

En iyi uluslararası DJ ödüllü David Guetta, aynı zamanda Akon, Black Eyed Peas, Jennifer Lopez, Madonna, Rihanna ve Shakira gibi dünya yıldızları ile çalışmıştır.

“When Love Takes Over”  adlı bir Kelly Rowland şarkısına yaptığı remix ile 2010 yılında Grammy ödüllerinde “En İyi Remixlenmiş Şarkı” ödülüne layık görüldü. Ertesi yıl ise aynı ödülü Madonna’nın “Revolver” adlı şarkısı ile aldı.

Cathy Guetta ile mutlu bir evliliği olan David Guetta’nın bu evlilikten dünyaya gelen 2004 doğumlu Tim Elvis adında bir oğlu, Angie adında da 2007 doğumlu bir kızı vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir