Dilan Çıtak Kimdir?

Dilan Çıtak İstanbul’da 2 Aralık 1989 tarihinde dünyaya geldi. Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Bölümü’nde yarı burslu olarak devam ettiği eğitim hayatına piyano ve keman ile devam etti. Nihayetinde piyanoda karar kıldı ve 2 sene çaldığı kemanı bıraktı.

Eğitimi boyunca çeşitli müzikal aktivitelere katıldı. Caz türünde müzik icra eden korolarda solistlik yaptı. Eş zamanlı olarak Pera’da oyunculuk eğitimini tamamladı. Dil eğitimi için 2011 senesinde gittiği Amerika’da da müzikal faaliyetlerine devam etti ve Berklee College Of Music öğrencileriyle beraber konserlerde yer aldı.

Meşhur bir Amerikalı hoca ile vokal alanında ilerledi, bir sene sonra memleketine geri döndü. İTÜ’de Müzikoloji bölümünü İngilizce olarak okumakta ve aynı zamanda keman ve piyano eğitimleri vermekte.

Soul Sensation adını verdiği kendi projesinde de vokal yapan Çıtak, İskender Paydaş’ın gerçekleştirdiği Zamansız Şarkılar çalışmasında da yer alıyor.

Çıtak ile ilgili yer alan iddialardan en çarpıcısı ise Çıtak’ın solistlik yaptığı Su Gibi programındaki konuklardan birinin Dilan Çıtak’ın İbrahim Tatlıses‘in kızı olduğunu iddia etmesi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.