Rıza Kocaoğlu Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Rıza Kocaoğlu; 19 Mart 1979 İzmir doğumludur.

 

Çağan Irmak’ın ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu ‘’Bana Şans Dile’’ isimli sinema filmiyle oyunculuk sektörüne ilk adımını atan Rıza Kocaoğlu; bu filmdeki başarılı performansı sayesinde Şile Büyülü Fener Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu rolüne layık görülmüştür. Av Mevsimi, 90’ların efsane radyo programından yola çıkarak çekilen Kaybedenler Kulübü gibi başarılı sinema projelerinde Cem Yılmaz, Şener Şen, Çetin Tekindor, Nejat İşler ve Yiğit Özşener gibi başarılı isimlerle kameralar karşısına geçmiştir.

 

Babası Göztepe’nin yıllarca amigoluğunu yapmış olan başkan lakaplı İsmail Kocaoğlu’dur. Kendisi de babası gibi fanatik bir Göztepeli olan Rıza Kocaoğlu Ezel ve Kuzey Güney gibi popüler dizilerdeki başarılı performansıyla tüm yapımcıların dikkatini çekmiş ve son dönem oyuncuları arasında kısa sürede aranılan bir yüze haline gelmiştir.

 

Ezel’de Temmuz, Kuzey Güney’de Ali karakterini canlandırarak kendisine ait bir hayran kitlesi yaratan Rıza Kocaoğlu’nun adı son dönemlerde kendisi gibi oyuncu olan genç yıldız Beril Kayar ile anılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.