Zeynep Tosun Kimdir? Kaç Yaşında?

Yeşil Çam’ın başarılı aktrislerinden Filiz Akın’ın yeğeni olan stilist Zeynep tosun, işletme bölümünü bitirmesinin ardından bu işin ona göre olmadığını anladığından olacak ki Milano’daki “Istituto di Marangoni”de moda tasarım okudu. İlk defilesinin ardından yurt dışında alberta ferretti gibi önemli markalarla çalışan tosun, Türkiye’ye dönüşünün ardından 2007 yılında düzenlenen genç tasarımcılar yarışmasında 3. Oldu. Ardından esin Maraşlıoğlu’nun designloft isimli projesinde görev aldı.

Moda dünyasına ilk giriş yaptığından itibaren dikkat çeken Zeynep tosun, hem yetenekli hem de zevkli bir tasarımcı. Genç tasarımcı, ilk moda ile ilgili eğitimini tasarımcı annesi, aktris olan teyzesi, terzi olan anneannesi ve mimar babasından aldığını söylüyor.

Hem yurtdışında hem de Türkiye’deki projelerde yer alan Zeynep tosun, yurt dışında çok fazla rekabet bulunduğunu ve Türkiye’nin başlangıç için daha elverişli bir ortam sağladığını düşünüyor. Ayrıca ülkemizde pek çok projede yer alan tasarımcı, Türkiye’deki bayanların giyimlerinin çok özgün olmadığını; ancak gençlerin daha yenilikçi ve özgün giyindiğini ve yeni nesilden çok yetenekli tasarımcılar yetişeceğini düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.