Dilşad Çelebi Kimdir ?

Memur bir anne babanın çocuğu olan Dilşad Çelebi 1984 İstanbul doğumludur. Ortaöğretim eğitimi boyunca dövüş sanatları konusunda eğitim almış olan güzel oyuncu İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü mezunudur.

 

Üniversite öğrenimi boyunca basgitar çalan Dilşad Çelebi İstanbul Film Festivali gibi organizasyonlarda gönüllü olarak çalışmıştır. Ali Murat Erkorkmaz’ın yanında çizgi film yazarı olarak çalışmaya başlamış, Tekir ve Kuyrukları isimli çizgi film serisi STAR TV ekranlarında 80 bölüm kadar yayınlanmıştır.

 

Gaye Sökmen Ajans’ın bünyesine katılarak reklam oyunculuğuna başlayan Dilşad Çelebi; oyunculuğunun ilk yıllarında Tomris Giritlioğlu, Timur Savcı, Osman Sınav gibi önemli yapımcılarla çalışma fırsatı yakalamış, Lâçin Ceylan’dan dersler almıştır.

 

Gönül çelen dizisinde Bahar karakterini canlandırmış, ATV ekranlarında yayınlanan Seni Bana Yazmışlar isimli TV dizisinde Cemal Hünal ile birlikte başrolü paylaşmıştır.

 

Yalan Dünya dizisinin 21.bölümünde konuk oyuncu olarak yer alan Dilşad Çelebi son olarak KANALD de yayınlanan İntikam dizisiyle ekranlarımıza taşınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir