Doğu Ergil Kimdir ?

Doğu Ergil kimdir? Belki de birçoğumuzun tanımadığı Doğu Ergil Türk sosyolog, siyaset bilimci ve sosyolog kimliği ile bilinmektedir. Doğu Ergil’in kişisel bilgileri hakkında bilgi verecek olursak 1940 yılında İstanbul’da doğmuştur. Başarılı bir öğrencilik hayatı olan Doğu Ergil Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyoloji bölümü eğitiminden sonra eğitim hayatını burada bitirmeyerek Oklahoma Üniversitesinde sosyoloji ve sosyal psikoloji alanlarında yüksek lisans yaptı.

 

Doğu Ergil kimdir? Konulu makalemize Doğu Ergilin eğitim hayatıyla devam edelim. Yüksek lisans eğitiminden sonra New York Üniversitesinde sosyoloji, siyaset bilimi ve ekonomi alanında doktora yaptıktan sonra John Hopkins Üniversitesi Uluslararası çalışmalar Yüksek Okulu’nda konuk öğretim üyeliği yapmıştır.

 

Adından bu kadar bahsettiren Doğu Ergil kimdir? İsimli makalemize Doğu Ergil’in birkaç eseri ile devam edelim. Siyaset ile yakından ilgilenen Doğu Ergil’in en çok ses getiren eserleri; 100 soruda Fettullah Gülen ve hareketi, Kürt raporu, Doğu sorunu, Demokrasi ve yurttaşlık kültürü gibi gündemi ilgilendiren sorunlar ile ilgili eserler icra etmiştir.

2 Yorum

Yorum Yapın
  1. doğu ergin adlı kişi nesıl prof olmuş hayret.geçmişte de pkk ağzıyla bölücülük propogandalar yapmış, haince raporlar düzenlemiştir.milli ve dini duygulardan nasibini alamamış bu zata görev veren art niyetlimi? kalbi pkk için çarpan bu zat barışı değil savaşı önerir,kışkırtır,apoculara yağ çeker,bölücülüğü tetikler..Bu kişinin artık vatansever olamayacağını neden ilgililer anlamaz.hayret

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir