Fergie Kaç Yaşında ? Boyu Kaç?

Gerçek adı Stacy Ann Ferguson’dur. Daha küçük yaştayken, popüler kültür alanı içinde yer alan ve televizyonlarda yayınlanan “Kids Incorporated” programında oynadı. Bu programda oynadığı tipleme sayesinde bir çok kişinin aklında kaldı. Birkaç sene sonra, 1985 yılında “The Charlie Brown and The Snoopy Show” adındaki bir animasyon filminde, “Sally Brown” karakterinin seslendirmesini yaptı. İlk dizisi Kids Incorporated’ten rol arkadaşları Stefanie Ridel ve Rene Ilene Sandstorm ile birlikte Wild Orchid grubu oluşturdular. 1998 yılında “Oxygen” adındaki iki albüm yaptılar. 3. albümleri olan “Fire”ın kayıtları yapılırken grubun şirketi RCA, Wild Orchid ile yaptıkları anlaşmalarını bitirdi. Bunun yüzünden Ferguson, gruptan ayrıldı.

Grup üyesi olduğu sürece uyuşturucu sorunları yaşadı. 2003 yılında “Nickelodeon” adındaki kanalda gösterime giren “Rocket Power” adındaki dizide, “Shaffika” adındaki bir pop müzik şarkıcısının seslendirmesini yaptı. Aynı yıl, “Black Eyed Peas” adındaki  grupta Kim Hill’in yerini almıştır. 2003 yılında grubun başarılı albümlerinde biri olan “Elephunk”ta bulundu, bunun sayesinde de ismi, müzik dünyasına duyurmayı başardı. Yıl 2005’te grubun “Monkey Business” albümünden sonra, 2006 yılında “Poseidon” isimli filmde rol aldı. Aynı yıl, ilk solo albümü üzerinde çalışmalarına başladı.

2005 yılının Eylül ayında, “The Dutchess” adındaki ilk solo albümünü yayınlayınca, müzik dünyasında sesini iyice duyurmaya başladı. Bundan sonra çıkardığı bütün albümleriyle çığır açarak, birçok ödül kazanmıştır.

Fergie, şu anda sinema ve TV sanatçısı olan Josh Duhamel ile evli durumdadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir