Gupse Özay Kimdir? Kaç Yaşındadır?

Ege Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü’nden mezun olan başarılı komedi oyuncusu Gupse Özay; 30 Temmuz 1984 İzmir doğumludur. Çerkes kökenli olan güzel oyuncu 30 yaşındadır. Üniversite yılları esnasında yakın dostlarıyla birlikte çekmiş olduğu ‘’Yaban Yaşamım’’ adlı belgesel ile ödül almıştır.

 

İlk ve Orta öğretimini doğduğu şehir olan İzmir de tamamlayan Gupse Özay; Yüksek öğretimini tamamlamak amacı ile Ege Üniversitesine gitmiştir. Burada dört yıl boyunca Radyo Tv ve Sinema eğitimi almıştır. Başarılı oyuncu, Üniversitede iken bir arkadaşları ile bir tiyatro gurubu kurmuş ve burada çeşitli skeçler ile tiyatro oyunları sergilemiştir. Kurduğu bu gurup ile bir belgesel çekmiş ve bu belgesel ile ödül sahibi olmuştur. Daha sonrasında ün yapmak için her yolu deneyen Gupse Özay, bir süre reklam yazarlığı yapmaya başlamıştır. Burada dört buçuk yıl boyunca iş gören Özay , asıl hayat  amacının bu olmadığına karar vermiş ve bu işten ayrılmıştır. Kendini oyunculuğa veren başarılı oyuncu, bir süre sonra Yalan Dünya adlı dizide rol almaya başlamıştır.

 

Dört yıl kadar reklam yazarlığı yapmış, TRT’den yapım şirketlerine; magazin dergilerinden dizi setlerine kadar kariyerine yarayacak her alanı hiç bıkmadan denemiştir.

 

Gupse Özay birkaç dizi denemesinin ardından arkadaşlarıyla birlikte Psikolog Skeçlerini gerçekleştirmiş ve bu skeçlerdeki başarılı performansıyla ünlü oyuncu ve senarist Gülse Birsel’in dikkatini çekmeyi başarmıştır.

 

Şu sıralar Yalan Dünya dizisinde başarıyla canlandırdığı Nurhayat karakteri ile evlerimize konuk olmaktadır.

 

Gupse Özay; şu an da rol aldığı diziden oldukça mutu olduğunu belirtmektedir. Aynı zamanda Ali biliç ile birliktedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir