Halterci Bünyamin Sezer Kim Kaç Yaşında ?

Genç yaşına rağmen büyük başarılara imza atan milli halterci Bünyamin sezer, 4 Temmuz 1988’de Tokat’a bağlı orta ören köyünde dünyaya geldi. 62 kiloda yarışan sezer, 2010 yılında profesyonel bir sporcu olmuştur. çok sayıda madalya kazanan başarılı sporcu, yarışmalara büyük bir motivasyonla hazırlanıyor.

 

Yarışmalara memleketi Tokat’ta hazırlanan halterci Bünyamin sezer, İsrail’in tel Aviv kentinde 2014 Nisan ayında yapılan Avrupa şampiyonasında 62 kiloda yarışarak gümüş madalyaya hak kazandı. Yarışmada 2. olan Sezer’i tokat valisi Mustafa taş kesen makamında kabul etti. Vali taş kesen, genç halterciye ve diğer başarılı sporculara başarılarından dolayı ödüllerini takdim etti. Vali, sezer ve diğer il sporcularına desteklerini sürdüreceklerini bildirdi.

 

Şampiyonada koparmada 131 kilonun ardından 135 kilo kaldırarak gümüş madalya kazanan Bünyamin sezer, Ayşegül Çoban’ın aldığı 2 iki madalyanın ardından erkekler kategorisinde kürsüye çıktı. Haltere ilk başladığında gençlerde 3 altın 2 gümüş ve Avrupa şampiyonluğu kazanan genç halter şampiyonu 2011 yılından sonra başarısını büyükler kategorisinde de devam etti. Sezer, olimpiyatlarda da iyi dereceler kazanmayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir