Jason Statham Kaç Yaşında? Kimdir?

12 Eylül 1967 tarihinde, İngiltere’nin başkenti Londra’da dünyaya gelen Jason, Statham ailesinin ikinci çocuğudur. Spor ile yakından ilgili olan Jason Statham’ın, oyunculuk kariyerinden önce dalgıçlık kariyeri bulunuyor. Bir dönem İngiliz Dalış Takımı’nda milli dalgıçlık yapan Statham, bu alanda dünya 12. olmayı başarmıştır.

Spor kariyerinden sonra modellik yapmaya başlayan Jason Statham’ın, bir giyim markasının modelliğini yaptığı dönemde ünlü İngiliz yönetmen Guy Ritchie ile karşılaşması ile hayatı değişti. Guy Ritchie, Jason Statham ile tanıştığı dönemde çekeceği bir film için bir serseri karakterine hayat verecek bir oyuncu arayışı içindeydi. Jason Statham, bu rolü kabul ederek oyunculuk kariyerinin temellerini atmış oldu. Statham’ın filmdeki performansı sinemaseverler tarafından takdir topladı. Bu filmin ardından 2000 yılında yine Guy Ritchie imzalı “Kapışma” adlı filmin başrolünü Brad Pitt ile paylaşma fırsatı yakaladı. Gişe rekorları kıran bu film ile Jason Statham oyunculuk alanında ne kadar iddialı olduğunu kanıtlamış oldu.

2002 yılında tüm dünyada hayran kitlesi kazanmış, “Transporter” adlı film serisine başladı. 3 seriden oluşan bu filmde Jason Statham, Frank Martin karakterine hayat verdi. 6 seriden oluşan “Hızlı ve Öfkeli” filminde sergilediği performans ile de adından sıkça söz ettiren Statham’ın oynadığı iki film istenilen başarıyı elde edemedi. Onlardan biri 2001 yapımı “Ghost of Mars” diğeri de yine Gur Ritchie imzalı “Revolver” oldu.

Jason Statham’ın yer aldığı son film projeleri ise önümüzdeki yıl vizyona girecek olan “Hızlı ve Öfkeli 7”, “Heat” ve “Cehennem Melekleri 3”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir