Jennifer Lawrence Kimdir ?

Tam adı Jennifer Shrader Lawrence olan güzel oyuncu, 1990 yılının Ağustos ayında Kentucky’de dünyaya gelmiştir. En İyi Kadın Oyuncu Oscar ödülünü kazanan Jennifer Lawrence, bu ödülü kazanan ikinci genç aktris unvanını taşımaktadır. Lawrence’ın bugüne kadar kazandığı 48 ödülün içinde Oscar, SAG ve Altın Küre gibi prestijli ödüller de bulunmaktadır. Ayrıca ödül kazanamadığı bir BAFTA adaylığı da bulunmaktadır.

 

Aynı zamanda bugüne kadar 51 adaylığa sahip olan genç oyuncu Hollywood’un aranılan ve beğenilen oyuncularından biridir. Oynadığı en bilinen filmler arasında X-Men: First Class, Hunger Games, Silver Linings Playbook ve American Hustle bulunmaktadır.

 

İsmi, kendisi gibi genç ve başarılı bir oyuncu olan Nicholas Hoult ile anılan Jennifer Lawrence, yaşadığı bu aşkı kısa bir süre önce bitirdiğini duyursa da yakın zamanda tekrar görüntülenmeye başladılar. Komikliği ve dürüstlüğü ile sinema severlerin tüm sevgisini kazanmış olan Jennifer Lawrence geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda en çok utandığı anı, evine temizliğe gelen kadının yatağın altındaki seks oyuncakları dolu kutusunu bulduğunda yaşadığı zaman olduğunu anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.