Aykut Demir Kimdir ?

Trabzonspor’un defans oyuncusu olan Aykut Demir 22 Ekim 1988 Hollanda doğumlu Türk futbolcudur. Futbol oyuncusu olmak büyük takımların formasını giyip top koşturmak büyük yetenek be çalışma ürünüdür ki Aykut Demir de başarısı ile isim yapmış futbolculardandır. Öyle ki Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinden teklif almasına rağmen Trabzonspor’da top koşturmak istemiştir.

 

Ümit milli takımın da defans oyunculuğunu yapan Aykut Demir’in ismini Hollanda dan Türkiye’ye taşıyan ise 17’lik Aykut Demir gibi haber başlığı olmuştur.2006 yılında gol krallığına oynayan Klass-Jan Huntelaar’ı durdurma görevini başarı ile yerine getiren oyuncu Hollanda da ve Türkiye’de adından söz ettirmeyi başarmıştır.

 

Kariyerine 2005 yılında başlayan Aykut Demir NAC Breda ‘da oynamıştır. 2009-2010 sezonunda Gençlerbirliği’ne transfer oldu. 48 kez Milli takıma Çağırılan Aykut Demir 41 kez Milli takım forması giydi. Başarılı ve yetenekli futbolcu Gençlerbirliği’nde başarısını perçinleyerek 12 tanesi Türkiye kupası olmak üzere 127 resmi maçta defans oyuncusu olarak forma giymiştir. Son olarak 4 Temmuz 2013’te Trabzonspor ile 5 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir