Jennifer Lopez Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu Kaç?

Gerçek adı Jennifer Lynn López olan sanatçı, 24 Temmuz 1969 tarihinde,  Amerika’nın New York şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşta yer aldığı müzikallerle sanat dünyasına merhaba diyen Jennifer Lopez, beyaz perde ile ilk kez 16 yaşındayken oynadığı “Küçük Kızım” adlı film ile tanıştı. 1990’lı yıllarda bir televizyon kanalında yayınlanan yarışma programından galip çıkınca komedi dalındaki “Yaşayan Renkler” dizisinde boy göstererek şöhret basamaklarını hızla tırmanmaya başladı.

Oyunculuk kariyeri boyunca birçok başarılı projeye imza atan Lopez’in müzik yolculuğu 1997 yılında yayımlanan “Selena” adlı filmle başlamış oldu ve 1 Haziran 1999 tarihinde ilk göz ağrısı olan “On the 6” adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu projesini 2001 yılında “J. Lo” adlı albümü izledi. Milenyumlu yılların en başarılı üçüncü, radyoda en çok dinlenen sekizinci kadın sanatçısı olmayı başardı. Yaptığı albümlerle Latin müziğini tüm dünyaya tanıtan Jennifer Lopez, bu akımın öncüsü olarak kabul edilmektedir.

Jennifer Lopez’in boyu ve kilosu kaçtır?

164 cm boyunda 58 kilodur.

2007 yılında, en güçlü kadın sanatçı seçilerek Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmıştır. 2011 yılında 12 parçadan oluşan “Love” adlı 7. stüdyo albümünü çıkardı. “On The Floor” adlı parça albümün çıkış şarkısı olup, 23 ülkede zirveye oturmayı başarmıştır.13 Temmuz 2012’de gösterime giren 3 boyutlu animasyon filmi Buz Devri’nin 4. serisinde “Shira” adlı karaktere sesiyle hayat vermiştir.

Jennifer Lopez, 1997 yılının Şubat ayında evlendiği garson Ojani Noa ile bir yıl evli kaldıktan sonra boşandı. 2011 yılında Cris Judd ile yaptığı ikinci evliliğinin ömrü yalnızca dokuz aydı. 2004 yılında ikizlerinin babası Marc Anthony ile üçüncü kez dünya evine giren Lopez’in bu evliliği de 2012 yılında sona erdi.

Sanata sağladığı büyük katkılar, Jennifer Lopez’e 2010 yılında düzenlenen Dünya Müzik Ödülleri töreninde efsane ödülü kazandırmıştır. Dünya çapında yaklaşık 55 milyondan fazla sattığı albümleriyle tarihe geçmeyi başarmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir