Katy Perry Boyu Kaç? Hayatı?

25 Ekim 1984 tarihinde Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde dünyaya gelen ve sahne adı Katy Perry olan, Katheryn Elizabeth Hudson babası Hristiyan bir din adamı olduğu için dini müzikler dinleyerek büyümüştür. Çocukluk yıllarında kilisede şarkı söyleyerek müziğe olan ilgisini yakın çevresine kanıtladı.

“Katy Hudson” adını verdiği ilk albümünü 23 Ekim 2001 tarihinde çıkaran Hudson’un 10 şarkıdan oluşan bu albümü fazla ilgi görmedi. Ancak bu başarısızlık Katy’i yıldırmadı ve şarkı söylemeye devam etti. Kariyerini müzik alanında ilerletmek konusunda kararlı bir yol izleyen Katy, 19 yaşında yeni albüm çalışmaları için Los Angeles’a taşındı. Yazdığı şarkılarla dikkatleri yavaş yavaş üzerine çekmeyi başaran Katy Perry’nin şarkıları,  “The Sisterhood of the Traveling Pants” adlı 2005 yapımı filmin müzik albümünde yer aldı. 2007 yılında adı, Amerikalı oyuncu Kate Hudson ile karıştırılmasın diye, soyadını annesinin kızlık soyadı olan “Perry” ile değiştirmiştir.

Katy Perry’nin Boyu ve Kilosu Kaçtır?

173 boyunda 58 kilodadır.

17 Haziran 2008 tarihinde Amerika, İngiltere ve Kanada gibi belli başlı ülkelerde yayınlanan “One of The Boys” adlı albümünün çıkış parçası “I Kissed a Girl” müzikseverler tarafından büyük beğeni almıştır ve Katy Perry’nin şöhret basamaklarını hızla tırmanmasına aracı olmuştur. 2009 yılında Kelly Clarkson’un “All I Ever Wanted” olarak adlandırdığı büyük beğeni toplayan albümünde Katy Perry’nin yazmış olduğu iki şarkı bulunmaktadır.

İlk albümünde istediği başarıyı elde eden Katy Perry, 2010 yılında “Teenage Dream”  adlı albümünü ve 2013 yılında da “Prism” adını verdiği son albümünü piyasaya sürmüştür. Müziğe olan ilgisinin yanı sıra oyunculukla da yakından ilgili olduğu bilinen Katy Perry çeşitli film ve dizilerde boy göstermiştir. Farklı branşlarda adından söz ettirmek isteyen Perry, 2010 yılında “Purr” ve “Meow” adında çıkardığı iki albümle kozmetik sektörüne de el attı.

23 Ekim 2010’da Hindistan’da düzenlenen geleneksel bir törenle komedyenlik yapan Russell Brand ile hayatını birleştiren Perry’nin bu evliliği 2012 yılında sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.