Kibariye Hayatı? Kimdir?

10 Ağustos 1960 tarihinde Manisa’nın Akhisar ilçesinde dünyaya geldi. Gerçek adı Bahriye Tokmak’tır. Evlilik dışı dünyaya geldiği için nüfus kayıtlarında 1959 doğumlu olarak kaydedilmiştir. Ancak daha sonra açtığı dava sonucu doğum tarihini düzeltmeyi başarmıştır. Kalabalık bir aileden gelen ve 8 kardeşi olan Kibariye, parasızlık nedeniyle hiç okul eğitimi alamadı. Ailesinin geçim derdine katkıda bulunabilmek adına gazinolarda sahne almaya başladı.

Manisa’daki gazinolarda sergilediği performansla bir müzisyenin dikkatini çekmeyi başarmış, Manisa’dan İzmir’e transfer olmuştur. Şarkı söylemeye İzmir’de devam eden Kibariye, burada da bir gazinocu tarafından keşfedilir ve İzmir’den de İstanbul gazinolarına transfer olur. İstanbul’a geldiğinde tüm hayatı değişecektir. Hem sesi hem de roman kimliğinin vermiş olduğu sempatik ve doğal tavırları ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren Kibariye’ye bir yılbaşı programı için TRT’den teklif gelince, Kibariye sesini geniş kitlelere tanıtma şansı yakalar. 1981 senesinde piyasaya çıkan ilk albümü “Kimbilir” ile aynı adı taşıyan bir filmde rol alır ve büyük bir çıkış yakalar.

Kibariye‘nin yakaladığı bu çıkış çeşitli TV kanallarını da harekete geçirir ve Kibariye Kanal 6’da sunduğu bir evlilik programı ile ilk sunuculuk deneyimini kazanmış olur. Bu programın ardından “Eğlen Coş İşte Kiboş” adlı program ile ATV ekranlarında yer alır. Yine ATV’de yayınlanan “Oryantal Star” adlı dans yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır.

Türk popunun en iddialı isimlerinden biri olan Tarkan ile düet yapan Kibariye’nin 21 Aralık 1979 tarihinde dolmuş şoförü Tunay Ürek ile yaptığı evlilik, Kibariye’nin aldatıldığını öğrenmesi üzerine son bulmuştur. Kibariye 1999 yılında kendinden 21 yaş küçük Ali Küçükbalçık ile evlenmiş ve bir sene Birgül adını verdiği bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir