Leonardo Di Caprio Kaç Yaşında? Boyu Kaç?

Leonardo Di Caprio 11 Kasım 1974’te Amerikanın Los Angeles eyaletinde dünyaya gelmiştir. Babası çizgi roman distribütörü Annesi avukattır. Annesi Irmalin Di Caprio, hamileyken Leonardo Da Vinci tablolarına baktığı esnada Leonarda Di Caprio’nun annesinin karnın tekmelemesiyle birlikte annesi O’na bu ismi vermiştir.

Annesi ve babası henüz 1 yaşındayken ayrılmıştır. İlk kez 5 yaşındayken bir süt reklamında oynamıştır. Babasının 2. evliliğindeki üvey oğlu Adam Farrar da bir aktördür.

John Marshall Lisesi’nde okuduğu zamanlarda güzel sanatlar dersinin Hocası Jacques Williams’a ve bu derse karşı özel bir ilgi duyuyordu. Mezun olduktan sonra oyuncu olmayı kafasına koyan Leonardo, ilk kez 1989 yılında “Parenthood” adlı diziyle oyubculuk hayatının içine hoş bir giriş yapmıştır.

 “Growing Pains” ,”Santa Barbara”ve “Critters 3” adlı dizilerle oyunculuk performansı çok beğenilmiş ve usta isim Robert De Niro ile 1993 yılında “This Boy’s Life” adlı filmde rol alma şansını yakalamıştır. “This Boy’s Life” ile “What’s Eating Gilbert Grape?” filmleri ona henüz 19’undayken ‘ Gelecek Vaad Eden Oyuncu ‘ ödülünü kazandırmıştır. “The Basketball Diaries” filminde canlandırdığı madde bağımlısı basketbolcu “Total Eclipse”de canlandırdığı homoseksüel şair gibi rollerle aından iyice söz ettiren Leonardo Di Caprio, “Romeo + Juliet” filminde Romeo karakteriyle tüm dünya tarafından tanınmaya başlamıştır.

1997 yılında dünyayı kasıp kavuran ‘Titanic’  fimindeki Jack Dawson rolüyle büyük yankı uyandırmış, ve dünyanın her yerinden hayran kitlesine sahip olmuştur. Aynı sene MTV’nin düzenledği Film Ödüllerinde ‘En iyi erkek oyuncu’ ödülünü kazanmıştır.

Bir film seti sırasında çekilen çıplak fotoğraflarının “Playboy” adlı dergi tarafından izinsiz yayınlanmasının ardından yüklü miktarda tazminat almıştır.

Sinema dünyasına olan ilginin yanısıra siyasete de ilgi duyan Caprio 2004 yılında Demokrat Parti’den John Kerry’e büyük destek vermiştir. 2009 yılında ise katıldığı bir çok panel ve çalışmalarla çevreci yaklaşımları sayesinde Nickelodeon tarafından “En iyi çevreci” ödülüne layık görüldü.

Son olarak ise “The Wolf of Wall Street” , “Muhteşem Gatsby” projeleriyle adından söz ettirmeye devam etmekte.

Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir