Mert Öğün Kimdir Hangi Kanallarda Çalıştı Nereli Hayatı ?

Ünlü magazin programı sunucusu Mert Öğün, 1977 Ankara doğumlu. Tam bir oğlak burcu erkeği olan ünlü isim, pazar sürprizi, cumartesi sürprizi gibi birçok magazin programının sunuculuğunu yaptı. Eğitim danışmanı bir anne ve jeoloji mühendisi bir babanın oğlu olan başarılı sunucu, iletişim bilimleri fakültesi mezunudur.

 

Sıkı bir futbol takipçisi olan Mert Öğün, koyu bir Fenerbahçe taraftarı ve takımın maçlarını izlemeyi çok seviyor. Ayrıca Öğün’ün en büyük zevki playstation oynamak ve gerilim ve korku filmlerinden büyük zevk alıyor. Cem yılmaz, Şener şen gibi komedyenlerin büyük hayranı olan sunucu Öğün’ün en beğendiği kitap ise Elif Şafak’ın AŞK isimli kitabı.

 

Başarı ile sunduğu magazin programlarının yanı sıra Mert Öğün, bazı TV programlarına da katıldı. Öğün, evcilik oyunu adlı yarışmada Merve akça ile birlikte rakiplerine karşı yarıştı. Ancak yarışmayı gerçek sanan ünlü sunucu, partnerine âşık olunca sevgilisi bulunan Merve Akça’nın yarışmadan ayrılmasına neden olmuştu. İzleyicinin büyük beğenisini toplayan çift, aralarındaki sorun nedeniyle seyirciyi de epey üzdü. Öyle ki gerçek bir evlilik yaşadıklarını düşünen seyirciler, ayrılmalarını garip karşıladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir