Mevlüt Erdinç Kimdir Kaç Yaşında Golleri ?

Mevlüt Erdinç forvet pozisyonundan oynayan başarılı ve ülkemizi temsil eden bir futbolcudur. St.Etienne takımında oynar. Fransa doğumlu bir Türk futbolcudur. Atik ve çevik yapısından dolayı Bizon lakabına layık görülmüştür. Bizi en iyi şekilde Fransa’da temsil eder. Bir metre seksen bir santimetre boyundadır ve santraför pozisyonunda oynar.

 

Mevlüt Erdinç 1987 doğumludur. Ailesi Yozgat’tan Fransa’ya göç etmiştir ve kendisi bu ailenin en küçük sekizinci çocuğudur. Futbola yedi yaşında bir köy takımında başladı. 2000 li yıllarında başında da keşfedildi. Fatih Terim tarafından Türkiye Milli Futbol Takımı’na çağrılmıştır. Fransa Liginin gözdelerinden biri olmayı becermiştir. Taraftarlar onu motive etmek için Türk Bayrağı asarlar ve her maça ay yıldızlı bilekliği ile çıkar. 11 gol ile FC Sochaux-Montbéliard takımının en çok atan futbolcusu seçilmiştir. 15 gol ile Paris Saint Germain takımının gol kralı olmuştur.

 

Mevlüt Erdinç Fransa içi Nüfus kayıtlarındaki bir hatadan ötürü Erding soyadı ile kayda geçmiştir. Bu nedenle Fransa’da böyle de bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir