Sıla Gençoğlu Kimdir Sıla Kim ?

17 Haziran 1980 Denizli doğumlu olan Sıla Gençoğlu; söz yazarı ve besteci kimliğiyle tanınmaktadır. İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde öğrenimine başlamış, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği korolarında solist olarak görev almıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü’nü bitirmiştir. Okul döneminde albümlerinde kendisine önemli katkılara yapan müzisyen Efe Bahadır ile tanışmıştır. Kısa bir süre sonra Kenan Doğulu ile tanışarak yaklaşık yedi sene boyunca sanatçının vokalistliğini yapmıştır. Yazdığı şarkı sözleri ve besteler, Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu gibi birçok önemli sanatçının albümünde yer almıştır. Geniş kitleler ise onu sesiyle ilk kez Sezen Aksu ile ortak yaptıkları Sıla dizisinin parçası olan Sıla/Töre şarkısını seslendirmesiyle tanımıştır.

 

Sıla Gençoğlu 2007 yılında ilk albümünü çıkarmış; Sezen Aksu, Yalın, Ozan Doğulu ve Efe Bahadır gibi önemli isimlerde bu albümde söz ve müzikleriyle yer almışlardır.

 

2009 İmza, 2012 Vaveyla albümüyle müzik piyasasında geniş yankı uyandıran Sıla Gençoğlu’nun 2014 son albümü ise Yeni Ay adını taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir