Muhtar Kent Kimdir Kaç Yaşında ?

Muhtar Kent 1953 yılında New York’ta doğmuştur. Tarsus Amerikan koleji mezunudur. İngiltere Hull Üniversitesi’nde ekonomi okumuştur. Londra da iş yönetimi konusunda mastırı vardır.  1978 yılında Coca Cola şirketler grubuna girdi. Bu şirkette çeşitli stratejik görevlerde bulundu. Daha sonra altı sene kadar Efes Pilsen de çalıştı.

 

2005 yılında Coca Cola’nın Ortadoğu, Asya, Avrasya grup başkanlığına getirildi. 2008 de ise Coca Cola’nın CEO su olmuştur. 2009 da yönetim kurulu başkanlığı seçimlerinde Neville Isdell’in yerini alarak yönetim kurulu başkanı oldu. Muhtar Kent Yirmi üç ülke de yirmi altı fabrikanın kurulmasını sağlamıştır.  Babası Necdet Kent Fransa başkonsolosuydu. Türk Oskar Schindler olarak bilinmektedir. Sebebi ikinci dünya savaşı sırasında yetmiş kişi kadar Türk Yahudi’si kurtardığı içindir. Okan üniversitesinde danışma kurulu üyelerindendir.

 

Muhtar kent Galatasaray spor kulübünün üyesidir. Okan Üniversitesi 2010 yılında Onursal doktora unvanı vermiştir. Başarılı iş adamı kariyerine kamyon yükleyerek başladığı söylemiştir. İlk başta Coca Cola yükleyip satarken bu günlere geldiğini dile getirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir