Nejat İşler Kaç Yaşında? Kimdir?

28 Şubat 1972 yılında İstanbul’un Eyüp semtinde dünyaya gelen Nejat İşler, tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Dedesi Feshane işçilerinden olan Nejat İşler liseyi Cağaloğlu Anadolu lisesinde okudu. Lise eğitimi boyunca derslere pek ilgi duymayan İşler, derslerden kaçmak ve popüler olabilmek adına okulunun tiyatro kulübüne girdi. Eğitim hayatında pek de çalışkan sayılmayan Nejat İşler, liseyi bitirmesinin ardından girdiği üniversite sınavını kazanamayınca, kendi parasını kazanmak için çay partileri düzenledi. Ancak bu işte umduğunu bulamayınca borca giren İşler, borçlarını kapatabilmek adına Mahmutpaşa’dan aldığı t-shirtleri Teşvikiye’de satmaya başladı. Kış mevsiminde ise sattığı t-shirtlerin yerini dergi, kitap ve plaklar aldı. İki yıl geçimini böyle sağladıktan sonra iki sene sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nü kazandı. Ancak askerlik şartlarının daha iyi olmasını isteyen İşler’in kazandığı bu bölümün iki yıllık olması, kendisine cazip gelmedi ve bu bölümü okumaktan vazgeçti.

Yaklaşık on yıl boyunca ticaretle uğraşan Nejat İşler Taksim’de dolaştığı sırada, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel olarak bedava gösterilen “Danton’un Ölümü” adlı oyunu seyrettikten sonra oyunculuk yapmaya karar verdi ve Eskişehir’de yaşayan dayısının yanına giderek konservatuvar sınavına girdi ve bu sınavı kazandı. Memleketi İstanbul’a geri döndüğünde, Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nün ilanını gördü ve bu okuldan 1995 yılında mezun oldu. Okuldan mezun olana kadar çeşitli televizyon dizilerinde yer aldı ve devlet tiyatrosunda çalıştı. Mezun olmasının ardından iki arkadaşıyla “Kahramanlar ve Soytarılar” adında bir tiyatro grubu kuran ve bu tiyatro grubu için hikayeler yazmaya başlayan İşler, “Biz Zavallı Erkekler”, “Tuhaf Şehir Hikayeleri” ve “Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim” adında üç kitap yazdı.

“Şehnaz Tango”, “Deli Yürek”, ” Gülbeyaz”, “Aliye”, Çemberimde Gül Oya”, “Beyaz Gelincik”, “Behzat Ç.” ve son olarak “İntikam” gibi televizyon dünyasının önemli dizilerinde rol alan Nejat İşler, 1. Beyaz İnci Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ile 12. ÇASOD En İyi Oyuncu Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin de sahibidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.