Nihal Yalçın Kimdir? Sevgilisi Kim?

Nihal Yalçın 29 mart 1981 yılında İstanbul da doğdu. Oyunculuk ve Komedyenlik yapmaktadır. Ailesi Tunceli alevilerindendir. Nihal Yalçının 3 kız ve bir erkek kardeşi bulunmaktadır.  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünden mezun olduktan sonra Başaralı oyuncu Bahçe şehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yapmaya karar verdi.

 

2005 yılında çıkan Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? İsimli filmde ‘’Zeyno Bacı’’ tiplemesiyle tanınmaya başlandı.  Bu filmde rol almak hayatının dönüm noktası oldu. Ardından Nihal Yalçının Avrupa Yakası dizisinde sergilediği “Meryem” karakteri izleyicilerin sevgisini kazandı. Pek çok dizi ve film de rol alan Güzel oyuncu Yalan dünya adlı komedi dizisinde başrol olarak “Açılay” karakterini oynadı.

 

Bunun yanında Nihal Yalçın müzik ile de ilgilenmiştir. “Bir Mumdur”, “Dertler Benim Olsun” ve “Ne Kadar Güzelsin” şarkılarını başarıyla okumuştur. Son olarak Okan Bayülgen İle ‘’Disko Kralı’’ adlı programda çalışmıştır. Buradaki esprili, zeki, samimi tavırlarıyla Türk halkının kalbini fethetmeyi başarmıştır. Özellikle Nadide Ekengil tiplemesi gençler tarafından çok sevilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.