Oylum Talu Kimdir?

Babası Aliağa Petrol Rafineri’sinde yönetici kadrosunda çalışan bir kimya mühendisi olan, annesi ise coğrafya öğretmeni olarak çalışan Oylum Talu, 9 Ağustos 1976 tarihinde İzmir’’de dünyaya geldi. Amerika’’da bir abisi olan Oylum Talu, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümünden mezun oldu. Oylum Talu, ilk kadın gazetecilerden olan teyzesi Aysel Okan’ın izinden gidiyor. Eğitim hayatına Kadir Has Üniversitesinde doktora yaparak devam eden Talu aynı zamanda, Sinema ve Televizyon bölüm başkanlığı yaptığı Müjdat Gezen Sanat Okulunda televizyon, röportaj ve söyleşi dersleri veriyor.

Yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın yaptığı Türkiye’nin yetenek yarışması “”Yetenek Sizsiniz Türkiye”” yarışmasında jüri üyeliği yaptığı sıralarda ayağını kıran Hülya Avşar’ın yerine geçici olarak jürilik yaptı. Piyano ve gitar çalan Oylum Talu, müzik dünyasıyla da yakından ilgili olduğunu kanıtlıyor. Habertürk kanalında “Burası Haftasonu” ve “Bir Yaz Gecesi” programlarını sunan Talu, Bloomberg HT kanalında ise “İkonoskop” adlı programında Faruk Bayhan’a eşlik etti. Bunların yanı sıra TV8 kanalında “Erken Baskı” ve “Emlakta Bugün” adlı programların sunuculuğunu yapan Oylum Talu, 6 Nisan 2011’de organize edilen “2010 Yılı Televizyon Yıldızları” adlı ödül töreninin de sunuculuğunu üstlendi .

Başarılı bir yazar olan Kahraman Tazeoğlu’nun, “Kayıp Yüzyılın Prensesi: Oylum Talu” adında kitap yazdığı Oylum Talu, 2005 yılında hayatını, iş adamı Mert Çelet ile birleştirdi. Oylum Talu’nun hata olarak nitelendirdiği bu evlilik 2007 yılında son buldu. Boşandıktan birkaç ay sonra çalıştığı medya kuruluşu olan Habertürk’ten ayrılan Oylum Talu, Hakan Yangın’la evlenmek üzere ağabeyinin yaşamını sürdürdüğü Amerika’ya gitti. Ancak Hakan Yangın ile evlenmeden ayrılan Talu, şu an tenisçi eşi Methi Bengisu ile evli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir