Özge Borak Kimdir?

14 Şubat 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Özge Borak’ın babası Selçuk Borak, İstanbul Devlet Opera ve Balesi başkeografıdır. 8 yaşındayken kazandığı Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü sınavı ile tiyatro dünyasına erken yaşta merhaba diyen Özge Borak, eğitim hayatı boyunca tiyatrodan hiç kopmadı ve İstanbul Devlet Konservatuvarı’nın tiyatro bölümünden mezun oldu. Kendisi gibi yakın çevresi de sanatla yakından ilgili olan Özge Borak’ın annesi Buket Borak balerin, kardeşi Selim Borak ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin baş dansçısıdır.

Usta edebiyatçı Nazım Hikmet’in unutulmaz eseri “Memleketimden İnsan Manzaraları” ve Turgut Özakman’ın uyarladığı “Sarıpınar: 1914” gibi önemli oyunlarda yer alan tiyatro kökenli bir oyuncu olan Özge Borak, ilk olarak 2003 yılında “Kara Gün” adlı televizyon dizisiyle ekranlarla tanışmış, 2003-2004 yılları arasında yayınlanan “Sultan Makamı” adlı diziyle adını duyurmayı başarmıştı. Özge Borak, “Ihlamurlar Altında”, “Eşref Saati” ve “Eşref Saati” gibi televizyon dünyasına damgasını vurmuş başarılı dizilerde de rol almıştır.

2010 yılında bir hayli ses getiren ve yüksek bir izleyici sayısına ulaşan “Eyvah Eyvah” ve “Eyvah Eyvah 2” sinema filmlerinde can verdiği Müjgan karakteriyle beğeni topladı.

Borak’ın 2010 yılında boşandığı eski eşi Bülent Şakrak; İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin baletidir. Özge Borak, 11 Kasım 2011’de nişanlanıp, 22 Nisan 2012 tarihinde dünya evine girdiği Ata Demirer ile halen evlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.