Paris Hilton Boyu Kaç ? Kimdir?

17 Şubat 1981 yılında, gayrimenkul devi Richard Hilton ile Kathy Richards’ın ilk çocuğu olarak New York’ta dünyaya gelen Paris Hilton; model, moda tasarımcısı, şarkıcı, aktris ve yazar kimliği ile tanınmaktadır. Elizabeth Taylor ve Zsa Zsa Gabor gibi ünlü isimlerle akrabalık bağı bulunan Paris Hilton’un varisi olduğu Hilton Oteller Zinciri’nin kurucusu dedesi Conrad Hilton’dur.

Erken yaşlarda, yardım kermeslerinde modellik yapmaya başlayan Paris Hilton, daha o yaşlarda New York sosyetelerinin hatırı sayılır bir üyesi olduğu için şöhrete kavuşmak onun için çok zor olmadı. Film ve televizyon reklamları gibi projelerde boy gösterip, fotomodellik yapan Hilton’un 2003-2004 yılları arasında 2 milyon dolar, 2004-2005 yılları arasında ise 6,5 milyon dolar kazandığı öne sürülüyor. Sosyete dünyasının bir bireyi olduğundan, ünlüler alemine girmek için fazla çaba harcamayan Paris Hilton’u asıl üne kavuşturan olay; 2003 yılında erkek arkadaşı Rick Solomon ile çekilmiş seks videosunun internete sızması olmuştur. Video internete sızdığı sırada erkek arkadaşı Rick Solomon 32 yaşındayken, Paris Hilton 19 yaşındaydı ve Hilton o sıralarda Fox TV’de  “Simple Life” adlı reality şovda boy gösteriyordu. Bu şovun reytinglerinin yükselmesinde, Paris Hilton’un o dönemde yaşadığı olayların etkisi göz ardı edilemiyor.

2004 yılında yayımlattığı “Confessions of an Heiress: A Tongue-in-Chic Peek Behind the Pose” adlı kitabıyla New York Times’ın en iyi satanlar listesine giren Paris Hilton, 2006 yılında kendi adını taşıyan albümü “Paris”in çıkış şarkısı “Stars Are Blind”, “Bilboard Hot 100” listesine 18. sıradan girmeyi başardı.

Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir