Pelin Öztekin Kimdir? Kaç Yaşında?

Pelin Öztekin, 1987 yılında İzmit’te dünyaya gelmiştir. Babası tiyatrocu ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin’dir. Pelin Öztekin’de babasının yolundan giderek oyunculuğa gönül vermiştir. Eğitim hayatınıda Öztekin, ilk ve ortaöğrenimini Fenerbahçe semtindeki Nurettin Teksan okulunda, liseyi Fenerbahçe Lisesi’nde tamamlamıştır. Ayrıca  bir sene Pera Güzel Sanatlar Lisesinde tiyatro eğitimi almıştır. Bir dönemde Fransa Ecole des Roches  da dil eğitimi almıştır.

 

Pelin Öztekin, liseyi bitirdikten sonra 2005 yılında gençlik ve okul dizisi olan Hayat Bilgisi’nde Demet isimli karakteri canlandırarak televizyonlarda ilk kez kendisini göstermiştir. 2006 yılında BKM Mutfak atölye oyuncularının arasına katılmıştır. Atölyede eğitim görürken yeniden başlayan Bir Demet Tiyatro’da değişik rollerde oynamıştır. 2007 yılında BKM’nin yaptığı Haldun Dormen’n yazıp, yönetmenliğini yaptığı Hisseli Harikalar Kumpanyası’nda Şebnem karakterini canlandırmıştır.

 

BKM Mutfak ekibinin ilk kez 7 Mayıs 2008’de televizyonda yayınlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı oyununda çeşitli rollerde oynayarak ismini geniş kitlelere duyuran Pelin Öztekin pek çok kişinin sempatisini kazanmıştır. Oyuncu aynı zamanda 2012 yılında yayınlanan Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada yarışmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir